Góry to mój świat, wokół którego obraca się moje życie.

Jako dziecko jeździłam w góry z moim tatą. Pamiętam, że wchodzenie pod górę i męczenie się nie było moją ulubioną częścią tych wypadów, ale samo wejście oraz piękne widoki rekompensowały wcześniejszy trud. Wyjść jednak było niewiele, czasami jedno rocznie, albo jedno na kilka lat.

W maju 2017 pojechałam w góry pierwszy raz po długim czasie. Razem ze znajomymi 3 maja wchodziliśmy na Wielką Raczę, by następnie powędrować na przełęcz Przegibek. Ta pętla mająca ponad 20 km sprawiła, że chciałam spędzać w górach każdy wolny dzień.

Jednak jak to bywa w takich sytuacjach, nie każdy ma czas na to, aby co tydzień wyjeżdżać w góry. Dlatego w mojej głowie zrodził się pomysł samotnych wędrówek, które zaczęłam od Beskidu Śląskiego. Dzięki temu mam możliwość poznawania ich piękna i upajania się nimi na swój sposób.

Góry są dla mnie domem, miejscem, w które chce wracać i w którym czuję się najlepiej na świecie. Pozwalają mi pokonywać własne słabości oraz uczą cierpliwości i wytrwałości w dążeniu do wyznaczonego celu. Motywują mnie do dalszej drogi oraz do przesuwania własnych granic.

IDĄC PO SZCZEŚCIE powstało przede wszystkim z miłości do gór. Na tych stronach pojawią się opisy szlaków, szczytów i subiektywne historie, ukazujące piękno odwiedzonych przeze mnie zakątków. Nie zabraknie też testów, recenzji oraz porad związanych z górami.

 

Obecnie realizuję projekt 445 POLSKICH SZCZYTÓW, w którego skład wchodzą wszystkie szczyty rozmieszczone w 28-ciu Pasmach Górskich w Polsce – w Sudetach, w Karpatach i w Górach Świętokrzyskich. W przyszłości planuję zrealizować Koronę Europy.